Роман Закревський. Погляд

Епіграф:
Погляньте в очі, від яких ховаєте свій погляд.

Що ми бачимо:
Це виставка світлин – портретів ромів Чернігівщини. Світлини без підписів, щоб ви могли самостійно поринути до світу душі героїв виставки.

Чому:
Час від часу з’являються повідомлення про напади на ромів – часто із абсурдних мотивів.

Ромофобія – різновид ксенофобії. Прояв неприйняття, страху, агресії, осуду ромів, засудження їхнього способу життя, соціальної поведінки. Люди намагаються уникати зустрічей, спілкування, фізичного та соціального контакту з ромами, незалежно від їхнього віку, статі, суспільного статусу, зовнішнього вигляду, освіти, роду занять.

Через стереотипи чимало громадян України різних національностей схильні вважати, що роми вміють тільки красти, ворожити, жебрачити, співати і танцювати. Але ці стереотипи є тільки вершиною айсбергу під назвою ромофобія. Проблема набагато глибша і коріння її залягає ще у процесі виховання дітей неромських національностей. Саме тут закладаються цеглини фундаменту, на якому базується неприйняття ромів у різноманітних його формах.

В той же час, ось вже більше тисячі років представники цієї нації зберігають свою мову, культуру і традиції. А вчені досі не можуть зрозуміти, як, незважаючи на кочовий спосіб життя, ромському народу вдалося зберегти національну самобутність.

Про організацію
Громадська організація «Романо дром» розпочала свою діяльність у 2003 році. Метою діяльності організації є сприяння відродженню національної культури, мови, традицій етнічної народності рома, що мешкають у м. Чернігові та Чернігівській області. Також одним із пріоритетних напрямків діяльності є захист законних соціальних, юридичних та вікових інтересів ромів. «Романо дром» у співпраці з міжнародними та українськими організаціями та фондами допомагає постраждалим від Голокосту ромам в отриманні правової, фінансової та гуманітарної допомоги. Низка проектів організації направлені на подолання ромофобії та дискримінації ромської національної меншини. Найбільше уваги в «Романо дром» приділяється увічненню пам’яті жертв геноциду ромського народу. Організація найбільш відома встановленням пам’ятного знаку на місці масового розстрілу ромів у м. Чернігові у роки Другої світової війни.

Ця виставка створена за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проекту «Артефакти пам’яті ромського народу «Дорога плачу», що був реалізований громадською організацією «Романо дром». Матеріали виставки відображають позицію авторів і не обов’язково збігаються із позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Рік створення 2019

Біографія

Роман Закревський – чернігівець, фотограф. Працює переважно у Чернігові. Займається художною фотографією з 2008 року. Фотографія для нього – це своєрідна сила, яка дозволяє робити звичні речі незвичними, відкривати приховане і приховувати виявлене