Гуідо Клумпе. Втрачаючи один вимір

Якщо б не пандемія, ця серія ніколи б не з’явилась, бо раптом з вулиць зникли люди. Це було як розчаруванням, так і звільненням: порожні вулиці дозволили Гуідо переосмислити себе як вуличного фотографа і по-іншому підійти до міських пейзажів.

У цій серії він творчо досліджує тонкий момент переходу, коли тривимірна архітектура розчиняється та перетворюється у двовимірну; таким чином межа між фотографією та живописом стає проникною.

Серія фотографій «Втрачаючи один вимір» також стосується того, як саме ми бачимо. У який момент наш мозок розцінює дещо як тривимірне? Які для цього потрібні оптичні орієнтири? Коли глядач губиться і не може зрозуміти, що саме він бачить, тоді він почасти відчуває те саме, що і Гуідо Клумпе, коли він втрачає орієнтацію у світі.

«Знак», із серії фотографій «Втрачаючи один вимір», 2020.

«У рівновазі», із серії фотографій «Втрачаючи один вимір», 2020.

«Фабрика ІІІ», із серії фотографій «Втрачаючи один вимір», 2020.

«Літо», із серії фотографій «Втрачаючи один вимір», 2021.

«Сонячний дах», із серії фотографій «Втрачаючи один вимір», 2020.

«Храм Фортуни», із серії фотографій «Втрачаючи один вимір», 2020.

«Квітка», із серії фотографій «Втрачаючи один вимір», 2020.

«Абрикос», із серії фотографій «Втрачаючи один вимір», 2020.

Біографія

Гуідо Клумпе (1971 р.н., Німеччина) живе і працює в Ганновері, Німеччина.

Гуідо Клумпе майже сліпий на праве око, а на лівому оці його зір складає лише 25%. Почав фотографувати у віці 16 років. Як він сам пояснює, його сприйняття нагадує інтернет-відео з низькою швидкістю передачі даних. Дивлячись на одну людину, він навіть може розгледіти певні деталі; однак у натовпі обличчя настільки розмиті, що він не може впізнати навіть друзів. Фотографія дозволяє йому доходити до меж свого зору та виходити за них.

У своїй роботі Гуідо працює з жанрами вуличної, мінімалістичної та абстрактної фотографії, в основному показуючи напругу між міськими пейзажами та їх мешканцями. Він досліджує та розширює межі жанрів та розширює за допомогою сміливих та яскравих кольорів.

Гуідо отримав кілька нагород, зокрема на Конкурсі паризької вуличної фотографії, Німецькому фестивалі вуличної фотографії (Streetfotografie Festival) та Конкурсі мінімалістичної фотографії. Зараз він як співавтор працює над підручником про міську фотографію, який вийде весною 2022 року.